IC İçtaş Enerji – Etic Elektrik

İndirimli Elektrik

Hemen Başvur!

IC İçtaş Enerji

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım Holding, 1998 yılında Türkiye enerji sektöründeki öncü şirketlerden biri olarak başlayan yolculuğunu, bugün itibarıyla sektördeki lider şirketlerden biri olarak sürdürmektedir.

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım;

  • Tamamen yerli ve yenilenebilir kaynaklara dayalı toplam 1.450 MW kurulu gücü …
  •  Tamamı açık işletme 240 milyon ton linyit rezervi …
  •  6,4 milyar kWh yıllık elektrik dağıtımı …
  •  10 milyar kWh yıllık perakende satışı ve…
  •  Yaklaşık 5.000 çalışanı ile …
  • enerji arzının güvenli ve sürdürülebilir olarak temini için önemli bir rol üstlenmektedir.

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım bundan sonra da gücünü insan kaynağından, ve teknolojiden alarak ilerlemeyi sürdürecek, sektördeki lider şirketlerden biri olma konumunu güçlendirecektir. Bu yolda ilerlerken, kalite odaklı bir yaklaşım benimsemek, çevresel ve sosyal sorumluluk bilincini tüm faaliyetlerinin merkezine koymak, temel ilkeler olmaya devam edecektir.  

IC İçtaş Enerji Grubu

Hedefleri doğrultusunda enerjide değer zincirinin her aşamasında var olmayı vizyon edinen IC İBRAHİM ÇEÇEN Yatırım Holding A.Ş., 1998 yılında kurduğu IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. ile sahada proje geliştirme ve enerji üretim santrali işletimi gibi konularda sektörün önde gelen şirketleri arasına girmiştir. Kurulduğu günden bu yana, IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin işletmeye aldığı 6 adet hidroelektrik santralinin yanında, biri rezervuarlı 4 hidroelektrik santral projesi yatırım aşamasında, 1 adet ithal kömür santrali projesi de proje aşamasındadır.

Sahada projesini geliştirerek başladığı mevcut projelerini tamamladığında hidro enerji bazında 378 MW ve termik enerji bazında 600 MW olmak üzere toplamda 978 MW kurulu güce ve yıllık yaklaşık 5.500 GW üretime sahip olacak olan IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş., toplam kurulu güçleri 1050 MW olan ve Türkiye’nin toplam termik santral gücünün %11,5’ine tekabül eden Kemerköy ve Yeniköy yerli kömür santrallerinin ihalesini 2,67 milyar dolar teklifle kazanarak üretim kapasitesini projelerin tamamlanmasıyla 2028 MW’a yükseltecektir. Ayrıca önümüzdeki senelerde proje geliştirme çalışmaları devam eden rüzgar ve güneş enerjisi projelerinde de yatırıma başlayarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının üretim portföyündeki ağırlığını arttırmayı planlamaktadır