Serbest Tüketici Kimdir? – Etic Elektrik

İndirimli Elektrik

Hemen Başvur!

Serbest Tüketici Kimdir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimi olan veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme hakkına sahip gerçek veya tüzel kişiler Serbest Tüketicidir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 2019 yılı için Serbest Tüketici limitini yıllık 1.600 kWh olarak belirlemiştir. 2019 yılı için yıllık toplam tüketimleri 1.600 kWh’ı geçen veya bu limitin üstünde elektrik tüketimi yapacağını taahhüt eden tüm gerçek ve tüzel kişiler serbest tüketici olma hakkına sahiptir.

Serbest Tüketici Limiti her yılın 01 Ocak tarihine kadar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenerek yayımlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Serbest Tüketici olduğunuzda halihazırda elektrik aldığınız şirketin uyguladığı tarife birim fiyatı üzerinden indirim yapılarak elektrik kullanmanıza olanak sağlanmaktadır. Bu faaliyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans almış olan elektrik tedarik şirketleri gerçekleştirebilmektedir.

ETİC Elektrik ile sözleşme imzaladığınızda EPDK tarafından onaylanmış geçerli elektrik satış tarifesi altında bir fiyatla elektrik kullanmaya başlarsınız.

Serbest Tüketici olmak için tıklayınız.

Size özel kampanyalarımız için tıklayınız.